Cariera ta in Rovere Mobili!

cariereOamenii sunt cea mai importanta resursa a unei organizatii.

Misiunea HR

Ne dorim sa avem in permanenta oameni pasionati de ceea ce fac, care pun suflet si care stiu ca o cariera inseamna mai mult decat un simplu job.

Pentru noi conteaza ca fiecare angajat, client , candidat sa simta ca stilul nostru rafinat i se potriveste.

SALES PROJECT MANAGER - Bucuresti, Timisoara, Brasov, Pitesti

Esti o persoana pasionata de vanzari si de amenajarea si estetica spatiilor?

Ești comunicativ, creativ, atent la detalii si dornic să inveti si sa asimilezi experiente noi?

Alatura-te companiei noastre si vei face parte dintr-o echipa de frumoasa, tanara si de succes, cu ajutorul careia vei evolua la nivel profesional si personal

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate

Abilitati de comunicare, negociere si gestionare

Abilitati tehnice (masuratori, viziune in spatiu)

Descrierea jobului

Intocmirea ofertelor

Negocierea contractelor si gestionarea intregului proces comercial

Mentinerea si imbunatatirea permanenta a relatiei profesionale cu clientii existenti si dezvoltarea unei relatii de afaceri cu cei noi

Mentinerea legaturii cu departamentele de suport de Marketing, Logistic, Financiar pentru buna desfasurare a activitatii curente

Indeplinirea targetului lunar.

STORE MANAGER-TIMISOARA, BRASOV

Abilităţi manageriale, leadership demonstrat

Experienta de minim 3 ani in coordonarea unui magazine (experienta intr-un showroom de mobile este un plus)

Studii superioare absolvite

Cursuri in domeniul comercial, vanzari, negociere, management – reprezinta un avantaj

Cunostinte operare PC (Ms Office) la un nivel avansat

Bune abilitati de comunicare, negociere, rezolvare de probleme

Gândire analitică, strategica, orientare spre performanta, rezultate si munca in echipa.

Descrierea job-ului:

Lider al echipei magazinului, asigura, conduce si supervizeaza activitatea din cadrul magazinului, asigurând dinamica comercială şi orientarea echipei către client

Planifică şi organizează activitatea magazinului în scopul asigurării punerii în practică a politicilor şi strategiilor companiei şi atingerii obiectivelor de vânzare şi profitabilitate

Optimizează stocurile printr-o gestiune eficientă, analizează rotaţia şi calitatea lor pentru atingerea obiectivelor de vânzare

Garantează existenţa unei game adecvate în magazin în concordanţă cu politicile companiei;

Dezvolta echipa de vanzari prin promovarea si implementarea de strategii conform politicii companiei

Urmareşte şi îmbunătăţeşte strategia de vânzare în vederea creşterii profitabilităţii

Urmăreşte rezultatele magazinului în concordanţă cu obiectivele stabilite

Gestioneaza eficient clientii si informatiile solicitate de acestia

Propune metode de eficientizare a activitatii si de crestere a vanzarilor

Propune amenajarea cu mobilier a spatiului conform solutiilor de design Rovere si a cerintelor clientilor

INGINER OFERTARE/PROIECTARE - Bucuresti

Studii superioare tehnice finalizate

Persoana cu gandire analitica, atenta la detalii

Persoana motivata, orientata catre performanta

Pasiune pentru vanzari

Experienta in design de mobilier constituie avantaj

Analiza si intelegerea proiectului

Realizarea masuratorilor in spatiu

Propunerea de amenajare cu mobilier a spatiului conform solutiilor de design Rovere si a cerintelor clientilor

Realizarea ofertelor de pret

Lansarea de comenzi catre furnizori si urmarirea derularii acestora

Asigurarea trainingului si evaluarea performantelor echipei de vanzari pe parte tehnica

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

Trimite CV-ul cu fotografie la:

E-mail: hr@roveremobili.it